Průzkumy naznačují ve spojení s pandemií nárůst obav o zabezpečení vozidel proti krádeži. Výrobci však tento fakt dlouhodobě ignorují a nová vozidla přicházejí do ulic stejně nechráněné jako jejich předešlé generace.
Zneužití bezklíčového vstupu, rušení signálu dálkového ovladače či načítání jeho kódů. Tyto a další způsoby překonání zabezpečení vozidel jsou zdrojem obživy již více než desetiletí. Odpověď výrobců v podobě odolnějšího zabezpečení bychom však čekali marně. Tovární autoalarm nebo imobilizér je pro šikovného pachatele stejně jako v minulých letech stále jednoduchou třešničkou.
Dobře připravený profesionál hledá auto jako je to vaše, bez doplňkového zabezpečení, které otevře či nastartuje během pár vteřin. Pokud vás ale trápí otázka proč je to tak, a proč výrobce neinvestuje více do zabezpečení, odpověď na ni vás možná zaskočí. Je totiž až příliš jednoduchá, zákazníky bezpečnost proti krádeži prostě nezajímá. Zamyslete se nad tím, jak jste vybírali své poslední vozidlo. Zeptali jste se prodejce k zajištění proti krádeži? Zohlednily jste při výběru vozidla kromě jeho výkonu či vnitřního prostoru i jak funguje jeho imobilizér? Pokud ano, gratulujeme jste jeden z mála. Efektivita zabezpečení je v žebříčku, podle kterého si vozidlo vybíráme snad nižší než materiál potahů, a proto výrobce nemá důvod investovat do zabezpečení více než nutné minimum.
Tovární zabezpečení je navíc stejně jako ostatní prvky výbavy, instalované ve všech vozidlech stejně. Avšak to, co je dobré z hlediska kvality, není už tak dobré z hlediska bezpečnosti. Právě jednotnost řešení je největší slabinou továrních systémů. Pachateli tak netřeba “studovat” každý model či značku zvlášť. Pro úspěšný lov, stačí nastudovat jeden systém a jeho slabiny sdílené několika značkami.
Velkým pomocníkem zlodějů je i samotný výrobce, i když samozřejmě neúmyslně. Ve snaze o co nejvyšší uživatelský komfort při odemykání či startování vozidla se totiž bezpečnost podvolila pohodlnosti, a automobilky se rychle přizpůsobili. Tak vznikly oblíbené bezklíčové “keyless” systémy, které jsou uživatelsky velmi příjemné. Bohužel toto samé by potvrdil i jakýkoliv zloděj, který může s jednoduchým zařízením zneužít systém během pár vteřin. Jelikož bezklíčově otevřeme už i ty nejlevnější vozidla krádež načtením “keyless” signálu je na první příčce oblíbenosti. Pachateli při ní stačí zachytit signál z klíče umístěného za dveřmi vašeho domu, zesílit ho a simulovat tak jeho přítomnost v blízkosti vozidla. Možnou prevencí je vypnutí systému, použití speciální schránky blokační signál z klíče nebo použití mechanického zabezpečení. Všechna tato řešení mají však společnou jednu věc, a tou je absolutní ztráta pohodlí, které nabízí bezklíčový systém. Dříve či později tak svůj zámek řadící páky, speciální pouzdro či jiné účinné no nepohodlné řešení přestanete používat, a tehdy přichází na scénu pachatel …
Východisko z této složité situace nabízí moderní zabezpečení auta Pandora alarm ověřený tisíce spokojených zákazníků na celém světě. Nekompromisní bezpečnost systémů Pandora se spojuje se smart řešeními nesnižující komfort uživatele. Bezklíčový přístup či start s Pandorou probíhá ve speciálním režimu s víceprvkovou ochranou proti čtení, klonování či rušení signálu klíče, ovšem bez jakékoliv ztráty komfortu. Autoalarm Pandora automaticky rozpoznává bezdrátový autorizační přívěsek komunikující v šifrovaném rozhraní Bluetooth, které není možné zesílit či duplikovat. Jeho minimalistické rozměry umožňují umístění mimo klíčů, například do peněženky, díky čemuž Pandora vaše vozidlo ochrání i v případě ztráty či odcizení originálních klíčů. Třešničkou na dortu je dálkové ovládání vybraných funkcí vozidla, jako dálkový start, aktivace nezávislého vytápění či tovární klimatizace. To vše navíc s pohodlným a praktickým ovládáním prostřednictvím dvoucestného ovladače, mobilní aplikace či webového rozhraní.
Více informací o tom, proč je Pandora nejlepší volbou i pro vaše vozidlo najdete na www.pandora-alarm.cz