Pandora vs Zeder, který systém je lepší?

Mechanické zabezpečení automobilu je stejně staré jako auto samotné. Už legendární Ford T disponoval skříňkou zapalování chráněnou na své časy moderním klíčem. Avšak každý zámek se dá překonat, a tak s prvními auty přišly i první pokusy o jejich dodatečné mechanické zabezpečení. Od roku 1919 kdy byl udělen patent prvnímu mechanickému “imobilizéru” uběhlo přesně jedno století a i když se svět změnil k nepoznání, popularita čistě mechanických systémů zůstala nezměněna. Právě proto jsme se rozhodli porovnat schopnosti autoalarmu Pandora s nejpopulárnějším mechanickým zabezpečením na našem trhu, kterým je nepochybně ZEDERLOCK.

Zeder – ZEDERLOCK

Produkt vyvinutý v hlavním městě Srbska před více než 15 lety patří ke špičce mechanických systémů ochrany proti krádeži vozidla. Princip funkce systému ZEDERLOCK je velmi jednoduchý. Jednotka je vlastně stejný zámek volantu jakým disponuje auto z výroby, avšak v mnohem větším a odolnější provedení. Unikátní je zejména klíč připomínající píšťalku s mnoha dírkami, jehož zámek údajně odolá jakémukoli pokusu o překonání hrubou silou. Po uzamčení zámku jsou kola fixovány v dané poloze stejně jako při původním zámku volantu, takže s vozidlem je možné jezdit pouze v kruhu. Systém Zeder svou účinnost směřuje výhradně na uzamčení řízení, což je zároveň jeho hlavním nedostatkem. Auto s mechanickým zabezpečením tohoto druhu není chráněno před násilným vniknutím do interiéru, vykradením motorového či zavazadlového prostoru, krádeži kol a v neposlední řadě před odtažením. Zmínit musíme také snížení komfortu způsobené dalším zámkem, který je citelný zejména u moderních “bezklíčového” aut. Cena zabezpečení ZEDERLOCK včetně montáže je 7900 Kč s DPH a jeho instalace trvá cca 1 – 1,5 hodiny.

Standardní instalace systému Zeder s vloženým klíčem (zdroj: www.zederlock.com)
Dvoucestný ovladač a mobilní aplikace Pandora

 

 

 

 

 

 

Pandora

Porovnávat čistě mechanický systém s moderním elektronickým zabezpečením, jaké představuje Pandora se může na první pohled zdát jako úplný nesmysl. Na druhou stranu je však cíl obou produktů stejný – zajistit aby vaše vozidlo zůstalo vaše, bez ohledu na to, kde parkujete. Zabezpečovací systémy Pandora jsou konstruovány právě s tímto cílem, díky čemuž se mohou při více než 3000 instalovaných jednotkách ročně stále chlubit nulovým počtem úspěšných pokusů o krádež. Na rozdíl od výše zmíněného konkurenta systémy Pandora pracují ze základní myšlenkou absolutního komfortu a principu tzv. bezobslužnosti, při zachování nepřekonatelného zabezpečení. Současně je cílem Pandory ochránit vozidlo jako celek a zabránit nejen jeho odcizení, ale také poškození či krádeži kol. Toto vše je možné díky vzájemnému propojení několika systémů, snímačů a technologií, které spolu vytvářejí nepřekonatelnou ochrannou bariéru kolem celého vozu. Pandora umožňuje navíc bezobslužnou identifikaci pomocí komplexně šifrované komunikace, díky čemuž už nikdy nebudete muset hledat klíče či ovladač ve svých kapsách. Cena nejdostupnější systému Pandora Immo včetně montáže je 5 202 Kč s DPH.

Detailní srovnání jednotlivých systémů najdete v tabulce:

Produkt Zeder Pandora
Zederlock Pandora Immo Pandora Mini
Ochrana před krádeží vozidla

Ochrana před výměnou RJ

Ochrana před výměnou spínací skříňky před krádeží vozidla
Ochrana před použitím duplikátu klíče
Ochrana před použitím čtečky DO
Ochrana před použitím rušiček GPS/GSM/GPRS signálu
Bez ďalších poplatků
Certifikát TUV SUD
Bezobslužný systém
Buetooth mobilní aplikace
Ochrana interiéru vozu
Senzor pohybu
Senzor náklonu
Otřesový senzor
Ovládání originálním dálkovým ovládáním
Zobrazení stavu autobaterie
Zobrazení množství paliva
Zobrazení teploty motoru
Zobrazení teploty interiéru
CENA 7 900 Kč 5 202 Kč včetně montáže 8 490 Kč včetně montáže

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping