Pandora na Rally Dakar

Zloději aut jsou nepochybně strašákem všech motoristů. No mysleli byste si, že trnem v oku umí být i pro profesionální závodníky?

Závodní a doprovodné vozy bývají před očima (a rukama) zvědavců uchovávány na přísně střežených místech. I tak však existují případy, kdy ke krádežím skutečně došlo. Odcizené kola, volanty či jiné “drobnosti” pro někoho poslouží jako vytoužené suvenýry, ale závodníkům způsobí značné problémy. O tom ví i například čtyřnásobný šampion Rally Dakkar Ari Vatanen. Tomu v roce 1987 dokonce zmizelo celé závodní auto. Co na první pohled vypadalo jako skrytá kamera, ve skutečnosti bylo krutou realitou. Zloději pak za auto žádali výkupné v hodnotě 90 000 dolarů.

Závodní tým Jantar Team nechtěl na letošní Rally Dakkar ponechat nic náhodě a kromě pořízení motocyklové špičky KTM 450 Rally sáhl i po špičce v bezpečnosti. Bez doprovodného vozidla, které má pro své závodníky různé podpůrné materiály a náhradní díly by byly nahraní i ti nejlepší závodníci. Aby doprovodný Nissan Navara mohl na rozpálené poušti Saúdské Arábie odstartovat ve stejném stavu jako přišel, vybavili ho nepřekonaným zabezpečovacím systémem – Pandora.

To se také podařilo a jezdci slovenského Jantar Teamu David Pabiška a Rudolf Lhotský úspěšně dorazili do cíle této nejtěžší rally na světě. V hodnocení kategorie Original by Motul se jim podařilo obsadit čtvrté a deváté místo, díky čemuž si domů odnesli dvě medaile. Gratulujeme a jsme rádi, že Pandora mohla být při tomto úspěchu.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping