OFICIÁLNÍ PROHLÁŠENÍ

12.3.2019 portál zive.azet.sk publikoval přeložený článek pocházející z dílny BBC, v němž informuje o údajných “vážných chybách ohrožujících až 3 miliony aut”. Tvrzení uvedená v daném článku jsou vytrženy z kontextu a nezakládají se na pravdě s cílem vytvoření senzace.

Podle informací uvedených v článcích došlo k průniku do serverového řešení pomocí změny identifikátoru vozidla během zaslání požadavku na změnu hesla v demo účtu.

Podle informací potvrzených přímo IT oddělením společnosti Pandora ve výrobním závodě, došlo k proniknutí do systému po 9-ti dnech intenzivního útoku vyžadujícího nejvyšší nasazení odborníků.

Na “útok” byla kromě jiných detailů nutná znalost emailové adresy, kterou uživatel používá ke komunikaci se systémem. Tato informace není nikde zveřejněna a její zneužití bylo i v době útoku nereálné. I přesto, že uvedený způsob zneužití informací a následná změna hesla já téměř nemožná, společnost Pandora po obdržení informace o útoku problém neprodleně vyřešila a do 24 hodin od doručení informace byla zmíněna “chyba” odstraněna.

V původních článcích byly také uvedeny několik klamavé informace týkající se možnosti ovládání vozidla na dálku během jízdy, deaktivace systému během jízdy a podobně. Tato tvrzení jsou nepodložené výmysly, které jsou v konfliktu se základní funkcí systémů Pandora.

V případě zneužití uživatelského účtu je možné zjištění polohy vozidla (pokud je systém vybaven GPS), odemknutí vozidla (pokud je tato funkce povolena během instalace) a dálkový start vozidla (pokud je nainstalován). S vozem není v žádném případě možné odejít díky víceprvkové ochraně Pandora, která používá identifikační přívěsky zabezpečené nejmodernějším šifrováním 128bit AES.

Funkce ovládání systému a odemykání vozidla aplikací je volitelnou funkcí, a pokud si zákazník nepřeje ovládat systém pomocí mobilní aplikace, je možné tuto funkci úplně zakázat.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping