Ochraňte kola vašeho auta s Pandorou

Našli jste už někdy své auto stát na špalcích? Pokud ano, určitě uznáte, že je to nejen drahá, ale i velmi nepříjemná situace. Kromě ztráty hodnotných disků a sezónního obutí v hodnotě stovek až tisíců eur, musí majitel vozidla v takové situaci řešit ještě i odvoz za svými povinnostmi, nebo co je mnohem horší poškození na samotném vozidle. Pachatelé této trestné činnosti totiž s auty svých „klientů“ naprosto nejednají jako v rukavičkách.

Auto postavené na brzdových kotoučích, promáčené prahy či jiná rozsáhlá poškození. I takto může vypadat velmi nepříjemná ranní návštěva parkoviště. Kola jsou totiž i v dnešní době velmi lehkou a cennou kořistí pro zloděje, kteří na rozdíl od svých kolegů zaměřujících se na celá auta, nemusí dohromady nic vědět. Pro úspěšnou loupežnou výpravu jim stačí zvedák, pár klíčů a vhodná příležitost. Krádeži kol či jakékoli jiné cenné komponenty z vašeho auta však můžete účinně zabránit se zabezpečením Pandora, které chrání nejen auto samotné, ale i všechny jeho části ať už jsou umístěny kdekoliv.

Nebezpečná nedokončená krádež

Několik případů, které se u nás udály v průběhu loňského roku, ukazuje, že krádež kol nemusí být ani úspěšná a přesto vás může stát nemalé prostředky, či dokonce vaše zdraví. Stačí totiž, aby byl zloděj během noční výpravy za vašimi krásnými lesklými koly vyrušen a nedokončená krádež se promění v nehodu čekající za rohem. Přiznejme si na rovinu, kdo z nás kontroluje dotažení matic kol ráno před každou jízdou? Odpověď zní nikdo, co v situaci, kdy vaše kolo drží na poslední matici není vůbec dobré. Následující scéna jako z akčního filmu, kdy vás vaše kolo opustí v té nejnebezpečnější zatáčce zamrazí i ostřílené mistry
volantu.

Nejen tuningové klenoty

Časy, kdy se krádeže kol týkaly zejména cenných disků od známých značek z druhovýroby, jsou už dávno pryč. V současnosti je největší zájem o originální disky nejen prémiových vozů. Tato kola jsou nenápadná, je jednodušší je prodat a zároveň je o ně velký zájem. Většina výrobců taková kola z výroby ničím nechrání před krádeží, a proto představují skutečně lehkou kořist.

 

Zárukou není ani garáž

Pokud si říkáte, že vás se tento problém netýká, nakolik parkujete své autíčko v suché a bezpečné garáži či parkovacím domě, budete asi překvapeni při zjištění, že ani tento druh ochrany není dokonalý. Ano, dobře uzamčená garáž s bezpečnostními zámky je určitě lepší než nic, ovšem v případě, že zloděj zabezpečení garáže prolomí, dává mu uzavřený prostor naopak nečekanou výhodu. V uzavřeném prostoru totiž nebudí žádné podezření, nikdo ho
nevidí, jak nakládá s klíčem uprostřed tmavé ulice a na všechno tak může mít více času.

 

Bezpečnostní šrouby pomohou

Známým a široce používaným způsobem ochrany kol jsou bezpečnostní šrouby s unikátním tvarováním, které umožňuje jejich uvolnění jen s originálním klíčem. Toto zajištění kola představuje překážku zejména pro nezkušené a nepřipravené pachatele. Vzhledem k tomu,
že vzor šroubu je viditelný, je pořízení příslušného klíče relativně jednoduché, a proto, pokud pachatel vaše kola chce, nezastaví jej ani všechny šrouby světa.

 

Ochrana o které nemusíte ani vědět

Přesně takovou ochranu s maximální účinností vám nabízejí systémy Pandora vybavené náklonovými, otřesovými či pohybovými snímači hlídajícími váš vůz 24 hodin denně sedm dní v týdnu. O každém pokusu o zvednutí, manipulaci či hrubé zacházení s vaším vozidlem či jakoukoli jeho částí jste okamžitě informováni a můžete podniknout všechny potřebné kroky pro jeho zabezpečení. V porovnání s jakoukoli jinou metodou zabezpečení vás Pandora
upozorní na podezřelou činnost hned v jejím začátku, díky čemuž můžete zabránit jakémukoli poškození dříve než bude pozdě. Kromě tichého alarmu na vašem mobilním telefonu, se samozřejmě spustí i hlasitý alarm, který na vůz a zloděje v akci, zaručeně upoutá pozornost okolí, což je spolehlivý způsob jak překazit jakoukoli krádež.

 

Pokud se ptáte, který z modelů zabezpečení Pandora disponuje 3D akceleračním snímačem, schopným zaznamenat otřesy, manipulaci či změnu náklonu, odpověď je velmi jednoduchá. 3D snímačem jsou totiž vybaveny všechny automobilové systémy Pandora. Ať už tedy zvolíte nejdostupnější model MINI nebo funkcemi nabitý model Elite vaše kola, katalyzátor či jakékoli jiné cenné součástky budou v bezpečí.

 

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping