Maximální ochrana v MINI balení

Od prvních autoalarmů, které dokázaly majitele pouze upozornit na přítomnost ohrožení se zabezpečení aut výrazně posunulo. Namísto zvukové a světelné signalizace se dnes spoléháme na mnohem modernější metody, které dokáží odcizení vozidla skutečně zabránit. Nejznámější a nejoblíbenější z nich je blokování motoru a jeho funkcí, které by mělo být součástí každého vyspělého alarmu.

Princip samotného blokování je ve skutečnosti velmi jednoduchý. Zablokování dané funkce probíhá rozpojením elektronického okruhu, jehož opětovné spojení je podmíněno přítomností autorizačního zařízení. Každý blokován okruh tak představuje pro pachatele další překážku, kterou musí překonat. Rovnice je jednoduchá, více okruhů = více překážek a delší čas na překonání zabezpečení.

Na druhou stranu však více blokovaných okruhů neznamená automaticky lepší úroveň zabezpečení. Neodborná montáž, či nevhodný princip funkce zařízení mohou i při více blokovaných okruzích pachateli paradoxně krádež usnadnit.

Nevhodné technické řešení totiž umožní lokalizaci místa na kterém byl obvod přerušen, jednoduchým “hledáním po kabelu”. Pachatel v takovém případě opticky lokalizuje umístění zabezpečovacího zařízení ve vozidle, a následně po kabeláži vedoucí ze samotného zařízení najde rozpojený okruh a znovu jej spojí, čímž systém vyřadí z provozu.

Tento druh útoku je nebezpečný hlavně v případě elektro / mechanických systémů, které povolí uživatele fyzickým vložením zařízení do instalovaného modulu. Umístění modulu na viditelném místě umožňuje relativně jednoduché dohledání blokovaných okruhů a následné vyřazení systému.

Autoalarmy Pandora jsou kvůli maximální bezpečnosti navrženy pro dokonale diskrétní montáž a jejich rozměry umožňují umístění hluboko v útrobách vozidla. Pandora také jako jediná umožňuje nadstavbu blokovaných okruhů o bezdrátové doplňky, které je prakticky nemožné lokalizovat.

Dokonalé zabezpečení vám nabízí Pandora už od nejmenšího a nejdostupnější modelu MINI, který standardně nabízí jeden blokovací okruh, díky kterému není možné použití vozidla bez autorizace majitele. Zde se však možnosti modelu MINI rozhodně nekončí. Systém je totiž možné doplnit dalšími miniaturními bezdrátovými moduly, které nezávisle na sobě dokonale ochrání vaše vozidlo, a to i v případě ztráty komunikace s řídící jednotkou. Vaše auto tak zůstává nehybné až do momentu kdy je uživatel autorizovaný identifikačním přívěskem, vše samozřejmě v maximálním komfortu jaký nabízí jedině Pandora.

Zaujaly vás možnosti systému MINI? Klikněte na tento odkaz a vyžádejte si cenovou nabídku ušitou na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping