Které auta se na Slovensku kradou nejvíce?

Rozbité okno, zmizelé osobní věci či dokonce prázdné parkovací místo je opravdu strašidelná představa pro všechny majitele aut. Přestože krádeže vozů mají za poslední roky klesající tendenci, podobné nepříjemnosti překvapí téměř šest motoristů denně. Možná Vás zajímá, které značky vozů dominují na předních příčkách nechvalného žebříčku nejkradenějších aut. Nachází se mezi nimi i to Vaše? Pojďme se na to společně podívat.

Statistika dokazuje tvrzení, že aut se krade v současnosti mnohem méně. Neplatí to však u vozů značky ŠKODA, která „drží“ první příčku a jsou jedinou značkou, u které byl v prvním pololetí roku 2022 zaznamenán výraznější nárůst odcizení. Představují tak 43% z celkového počtu ukradených aut. Vysoká četnost krádeží škodovek je však pochopitelná, nakolik jsou na Slovensku preferovanou volbou motoristů a figurují na prvním místě v prodejnosti.

Mnohem menší zálusk mají zloději na ostatní značky vozidel, jejichž krádeže se pohybovaly v desítkách kusů. Zaměřovali se zejména na značky Volkswagen, Fiat, Renault, Opel, Hyundai a Citroën. Na pozoru by se měli mít i majitelé luxusnějších vozů, protože dlouhoprsté nadále zajímají i tyto a v žebříčku se objevily značky jako Mercedes, Audi a BMW.

Počet ukradených vozů na Slovensku

Značka První pololetí 2022 První pololetí 2021
ŠKODA 149 110
VOLKSWAGEN 31 37
FIAT 28 36
RENAULT 23 24
OPEL 21 23
PEUGEOT 17 27
HYUNDAI 16 6
CITROËN / MERCEDES 13/13 12/10
AUDI / FORD 12/12 11/11
BMW 10 11

Zdroj: Aktuality.sk

Zloděje většinou lákají venkovní parkoviště a krádeže probíhají vysloveně v sekundách. Aby se majitelé aut nestávali oběťmi, snaží se v současnosti zajistit vozidla proti krádežím různými způsoby. Samozřejmostí je tovární, elektronické či mechanické zabezpečení, popřípadě alarm. Zkušení autičkáři si však umí s podobnými zabezpečeními poradit velmi rychle.

Největší jistotou je dnes dodatečné zabezpečení vozidla spolehlivým autoalarmem, který dokáže zloděje účinně odstrašit a zabránit krádeži. Při samotném výběru zabezpečení jistě zaváží jednoduchost a funkčnost používání. Jednou z možností je nejmodernější systém Pandora, který nabízí technologie s pokročilým šifrováním a víceprvkovou ochranou. Pandora Alarm potěší majitele také nulovými poplatky za službu a více doplňkovými funkcemi, se kterými si Vaše auto užijete ještě víc. Tou nejoblíbenější je jednoznačně dálkový start, díky kterému si auto nejen připravíte k jízdě, ale také vytopíte nebo vychladíte pomocí palubní klimatizace. Kromě klidného spánku tak s Pandorou získáte například pár minut navíc, které byste běžně strávili škrábáním námrazy z oken.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping