Jak se kradou auta III.

Ačkoliv nejčastějším způsobem krádeže vozidel se v posledních letech postupně stává dálkové načítání keyless klíčů, neznamená to, že pachatelé nesahají po ověřených způsobech krádeže. K těm jednoznačně patří tzv. výměna řídící jednotky, která ohrožuje zejména koncernové vozy.

Jak jsme zmínili v předchozím článku, údaje továrního imobilizéru jsou uloženy v řídicí jednotce motoru, popřípadě v jednotkách dalších systémů. Metoda výměny řídící jednotky spočívá právě ve výměně těchto jednotek za předpřipravené kousky, které si pachatel přinese na místo činu. Přinesené komponenty jsou předem připraveny na krádež a všechny jsou spárované s novým, pachatelova klíčem. Po výměně daných komponentů se tak auto zpráva k novému klíči jako k “vlastnímu” a bez nejmenších problémů plnohodnotně funguje. Pachatel může tak vozidlo nastartovat či odemknout dokonale nenápadným způsobem.
Tato metoda je zvláště účinná při koncernových vozidlech sdílejících komponenty s desítkami dalších modelů, kterých jsou plné vrakoviště. Pachatel tak může velmi jednoduše získat všechny potřebné díly skládanky a jejich pohodlnou úpravou v klidu domova si připravit klíč ke všem dveřím. Jedinou pachatelova překážkou při nezabezpečeném vozidle jsou následně jen samotné dveře či okna, které lze bohužel velmi jednoduše překonat.

 Jak vám pomůže Pandora?

Jak je uvedeno výše, jedinou překážkou pro pachatele s novou řídící jednotkou jsou dveře či okna vozidla, a právě tam vstupuje do hry první vlna ochrany Pandora. Díky komplexnímu systému snímačů náklonu, otřesu či přiblížení dokáže Pandora včas informovat majitele o potencionální hrozbě a ve vybraných modelech také upozornit pachatele k tomu, že toto vozidlo se řešit skutečně nevyplatí. Při překonání zámků či oken hrubou silou dochází ke spuštění hlasitého nebo tichého alarmu a k zablokování jednotlivých funkcí. Navíc díky úplné samostatnosti systémů Pandora, je vozidlo dokonale zajištěno i po výměně řídící jednotky. Nejvyšší funkci v ochranném řetězci, kterou nese řídící jednotka totiž plně přebírá jednotka zabezpečení Pandora a ta zamezí odcizení vozidla i v případě použití dokonale totožného klíče. Bez přítomnosti autorizačního přívěsku je totiž každá manipulace s vozidlem považována za neoprávněnou a tak není možné vozidlo odcizit ani s původním klíčem. Pro zvýšení bezpečnosti je navíc každá instalace systému Pandora jedinečná, k čemuž napomáhají také bezdrátové blokovací moduly, jejichž polohu nelze vystopovat.

Zaujaly vás technická řešení systémů Pandora? Vyžádejte si nezávaznou nabídku ušitou na míru vašemu vozidlu.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping