Jak se kradou auta II.

Počet krádeží aut provedených pomocí tzv. klonování klíčů stoupá každým rokem. V současnosti již není ničím neobvyklým čtení statusů na sociálních sítích o autech, které zmizely beze stopy z osvětlených parkovišť, zda před rodinných domů. Vozidla nejrůznějších druhů, značek a cenových kategorií jsou pro zloděje snadnou kořistí díky komfortním bezklíčovým funkcím, které si všichni tak užíváme.

Jak je však možné, že pachatel dokáže odcizit moderní vozidlo s továrně instalovaným imobilizérem bez jakéhokoliv poškození během několika vteřin?

 

Klonování klíčů pomocí zásuvky OBD

Systém OBD představuje diagnostické rozhraní, jehož prostřednictvím může technik v servisu číst a upravovat data v řídících jednotkách rozmístěných po celém vozidle.

Tento velmi užitečný systém je sériově instalován ve většině aut od roku 2001, čímž umožňuje rychlou a jednoduchou diagnostiku poruch. Stejně rychle a jednoduše je ho však možné zneužít s malou pomocí vhodné čtečky či elektronické diagnostiky. Tato zařízení jsou také díky internetu snadno dostupné a jejich nákup je tak otázkou několika kliknutí. S podobným zařízením je pro pachatele získání kódů imobilizéru a načtení nového klíče hračkou a vaše auto je pro vás minulostí.

 

Jak vám pomůže Pandora?

Velmi často používaná metoda klonování klíčů byla při vyvíjení systémů Pandora jedním z hlavních cílů. Na boj s tímto ohrožením jsme vytvořili unikátní imobilizér OBD portu, který je součástí všech modelů Pandora. V případě uzamčení vozu je OBD port díky Pandoře nefunkční a tak je čtení, diagnostika či jakákoliv snaha o manipulaci se zásuvkou nemožná. Jediný způsob pro zpřístupnění zásuvky představuje použití kódovaného signálu z dálkového ovládání Pandora. Tato technologie ve spojení s jedinečným Bluetooth identifikačním přívěskem prakticky zcela zamezuje krádeži vozidla pomocí zneužití OBD zásuvky.

 

Ještě předtím však musí pachatel vozidlo otevřít a získat tak fyzický přístup k OBD zásuvce samozřejmě aniž by spustily hlasitý či tichý alarm běžného zabezpečení. Způsobů k překonání zámků je však hned několik ai když se výrobci snaží, pachatelé se vždy snaží více a neexistuje zámek, který by je zastavil. Po získání přístupu k zásuvce stačí už jen připojit k portu specializované zařízení a získat z uložených dat vše, co pachatel potřebuje. Během několika sekund má zloděj v ruce plnohodnotně načten klíč schopný kompletně ovládat vozidlo. Pachatel si může vaše auto okamžitě vzít ale často kvůli bezpečnosti vozidlo uzamkne a odejde. O několik hodin či dní si za dokonalých podmínek pro vaše auto přijde někdo jiný a vám zůstanou jen oči pro pláč.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping