Jak se kradou auta I.

Počet krádeží aut provedených pomocí tzv. klonování klíčů stoupá každým rokem. I u nás to začalo krádežemi luxusních vozidel, které dostaly bezklíčové funkce jako první a další kategorie na sebe nenechaly dlouho čekat. V současnosti již není ničím neobvyklým čtení statusů na sociálních sítích o autech, které zmizely beze stopy z osvětlených parkovišť, zda před rodinných domů. Vozidla nejrůznějších druhů, značek a cenových kategorií jsou pro zloděje snadnou kořistí díky komfortním bezklíčovým funkcím, které si všichni tak užíváme.

Jak je však možné, že pachatel dokáže odcizit moderní vozidlo s továrně instalovaným imobilizérem bez jakéhokoliv poškození během několika vteřin?

 

Pachatel jménem čtečka klíčů

Toto malé zařízení umožňuje načtení kódů z originálního klíče bez nutnosti přímého kontaktu s vozidlem. Pachateli se stačí přiblížit k vaší tašce v kavárně nebo k vašemu domu, ve kterém je klíč vysílající kód. Klíče moderních aut umožňující bezklíčové startování a vstup vysílají kromě kódu uzamčení i kódy imobilizéru, a tak má pachatel vše co potřebuje. Za normálních podmínek vysílá klíč jen na vzdálenost několika metrů, avšak právě s pomocí čtečky je možné signál znásobit tak, že pachatel vozidlo nejen otevře ale také nastartuje. Tento systém je bohužel možné aplikovat na celou škálu moderních vozidel od prémiových až po ty dostupnější.

 

Jak mě před čtením kódů ochrání Pandora?

Bezkontaktní autorizační přívěsky Pandora na první pohled fungují úplně stejně jako tovární bezkontaktní klíče. Rozdíl najdeme až když se podíváme na použitou technologii, kterou najdeme uvnitř. Klíče Pandora totiž pro komunikaci s vozidlem používají unikátní systém kódování AES-128 s miliardami možných kódů, které navíc expirují, a proto je nelze načíst a znovu použít. Spolu s dalšími bezpečnostními prvky Pandory je tak vaše vozidlo nepřekonatelně zamčené a imobilizované až do vašeho příchodu.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping