Jak ochránit Vaše auto během dovolené?

Plánujete v nejbližší době cestovat autem na zaslouženou dovolenou? Určitě si představíte svou oblíbenou destinaci, vytoužený odpočinek s drinkem v ruce či zažívání nových dobrodružství. Každý si chce během dovolené odpočinout od pracovních povinností a každodenního stresu.

Takový ideál se umí však během chvilky změnit na velkou nepříjemnost v podobě ukradeného vozidla. Pravděpodobně se Vám na tváři ihned zjevily vrásky a naskytlo se několik otázek. Co potom? Dá se tomu předejít? Jaké jsou možnosti?

Co byste měli dělat po odcizení Vašeho vozidla?

Kradení vozidel je velmi častou činností organizovaného zločinu. Výjimkou není ani zahraničí a mezi rizikové země patří několik oblíbených destinací. Pokud Vám během dovolené odcizí vůz na odpočívadle, parkovišti nebo přímo před hotelem čekají Vás mnohé nepříjemnosti.

Vzniklou situaci ihned nahlaste na místní policii. Prvním kamenem úrazu může být jazyková bariéra. V takovém případě vám může být nápomocná asistenční služba pojišťovny, která dokáže pomoci s překladem. S policií sepíšete protokol o nahlášení krádeže vozidla, který bude potřebovat i Vaše pojišťovna, aby mohla začít řešit pojistnou událost. Krádež pojišťovně nahlásíte a sdělíte jí všechny informace o zmizelém vozidle a okolnostech.

Přeplatí Vám pojišťovna krádež auta?

Pojišťovna Vám krádež vozidla proplatí do 15 dnů od ukončení šetření pojistné události. Samozřejmě, jen v případě, že máte auto havarijně pojištěno. Tam to ale nekončí. Dalšími povinnostmi jsou potvrzení od místní policie o nahlášení krádeže, policejní potvrzení o ukončení vyšetřování události a pojišťovně musíte předat doklady od auta a všechny klíče od vozidla.

Jak umíte podobným nepříjemnostem předejít?

Před dovolenou je určitě vhodné připravit si vše předem. Kromě ubytování, pojištění a zavazadel je třeba dbát také na prevenci rizika odcizení vozidla. Nesmíme však spoléhat na továrenské zabezpečení Vašeho auta. Výrobci mu nevěnují příliš velkou pozornost a zloději ho dokáží za pár minut obejít.

Pokud toužíte po dovolené bez zbytečných nepříjemností, existuje možnost zabezpečení Vašeho vozidla systémem Pandora Alarm. Tento bezpečnostní systém poskytuje nejvyšší úroveň zabezpečení a nabízí řešení pro vaše auto či dokonce karavan. S Pandorou tak získáte top zabezpečení a zároveň nepřicházíte o komfortní chytré funkce, například bezklíčový přístup či start.

Dostupná je také jednoduchá bluetooth aplikace, se kterou máte dokonalý přehled o stavu a poloze vozu 24/7. I díky různým senzorům vždy víte, co se s Vaším autem děje a lze tak předejít například odcizení kol. V teplých destinacích zajisté oceníte možnost dálkového zapnutí klimatizace. O Váš vůz se systémem Pandora už nemusíte mít během dovolené žádné obavy.

V případě, že se chcete dozvědět o systému Pandora a jeho funkcích více, všechny potřebné informace naleznete na https://www.pandora-alarm.cz/

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping