Jak ochránit váš vůz před krádeží? Prozradíme vám několik užitečných tipů.

Vlastnit vůz je sice pohodlný, ale přináší s sebou i jistá rizika, pokud jde o krádeže. Možná se i vám už stalo, že jste zapomněli kde parkujete. Chvilka nervozity a pobíhání po parkovišti, ale nakonec jste své auto úspěšně našli. Snadno však může nastat i situace, kdy vůz nenajdete, protože vám jej ukradli. Odcizení vozidel je problém, který každoročně postihuje tisíce lidí. Zloději neustále číhají na vhodnou příležitost a váš vůz by mohl být jejich další obětí. My vám prozradíme několik užitečných a účinných způsobů, jak své auto ochránit před krádeží.

1. Výběr parkovacího místa

Může se to zdát jako banalita, ale bezpečnost vašeho vozidla dokážete opravdu významně ovlivnit už jen způsobem parkování. Chcete-li své auto ochránit, vyhněte se oblastem, které jsou známé vysokou kriminalitou. Zloději nejraději pracují ve tmě a vybírají si izolovaná místa, kde mají větší šanci na úspěch. Proto buďte obzvláště opatrní při parkování auta v noci. Pokud je to možné, zaparkujte jej na dobře osvětleném místě, ideálně v blízkosti kamer a na hlídaném parkovišti.
Rozhodnete-li se parkovat na veřejném prostranství vaše auto se stává zranitelnějším, proto jej nenechávejte na okraji parkoviště, ale snažte se zaparkovat co nejblíže ke vchodu budovy. Také se pokuste dostat vůz pod dohled kamerového systému.
Mnohem klidnější můžete být v případě, že vlastníte garáž, ale jen v případě, že je dobře zajištěna. Pořiďte si kvalitní dveře s bezpečnostními zámky a alarmem. Zvážit můžete také instalaci pohybových senzorů, které aktivují osvětlení při pohybu kolem vozidla, případně zainvestujte do kamer s pohybovými senzory, které automaticky spustí záznam při detekci pohybu.

2. Zamykání, kontrola vozidla a bezpečnost klíčů

Vozidlo nenechávejte nikdy nastartované ani odemčené, i když jste pryč jen na několik minut. Vždy se fyzicky ujistěte, že jste vozidlo zamkli a zkontrolujte, zda jste zavřeli všechna okna. Když vozidlo nepoužíváte, mějte klíče vždy na bezpečném místě. Nenechávejte je v zapalování. Doma klíče nenechávejte na viditelných místech v blízkosti vnějších dveří a oken. Zlodějům totiž postačuje pomocí sofistikovaných zařízení načítat údaje z klíče a vůz jednoduše odemknout.
Pokud je vaše vozidlo vybaveno systémem bez klíčového vstupu nebo startování, měli byste zvážit koupi stínícího pouzdra. Jedná se o poměrně levný způsob, jak zabránit šíření signálu vašeho klíče na dálku.

3. Nenechávejte žádné cennosti na očích

Dlouhoprsté často zlákají cennosti, které vidí uvnitř vozu. Proto když necháváte vozidlo bez dozoru, ujistěte se, že všechny cennosti jsou buď mimo vozidlo nebo jsou dostatečně ukryty, například v zavazadlovém prostoru nebo v odkládací skříňce. Jedná se zejména o elektroniku, peněženky, zavazadla, kabelky, a jakékoli osobní dokumenty.

4. Instalace sledovacího zařízení

Instalace sledovacího zařízení může pomoci lokalizovat vaše vozidlo v případě krádeže. Na trhu je k dispozici řada sledovacích zařízení včetně standardních sledovačů GPS a pokročilejších VHF sledovačů. Tato zařízení mohou být umístěna v autě a disponovat propojením s mobilní aplikací, ve které můžete sledovat polohu vozidla v reálném čase.

5. Další formy zabezpečení

Instalace imobilizéru (speciální zařízení) dokáže rozpojit vybrané elektrické okruhy, a tím zablokuje chod motoru. Ochranné fólie na sklech ztěžují rozbití okna, a tak i vniknutí do vozidla. Pomáhají zejména tehdy, pokud by se zloději chtěli dostat k předmětům ve vozidle. Vinprint – vyleptání VIN čísla na všechna skla se výraznou měrou snižuje riziko odcizení vozidla, protože jeho legalizace by byla pro zloděje mimořádně pracná. Ideální je kombinace manuální a pojistné ochrany . Myslete proto i na uzavření pojištění s rizikem krádeže.

6. Dodatečné zabezpečení vozidla

Mezi nejefektivnější dodatečná řešení zabezpečení jistě patří autoalarmy. Tyto systémy jsou schopny detekovat pohyb, náraz nebo pokus o vloupání a poskytují tak důležitou přidanou vrstvu ochrany pro váš vůz. Můžeme mluvit o investici do bezpečnosti, která může z dlouhodobého hlediska ušetřit nejen peníze, ale také nepříjemnosti spojené s krádeží vašeho vozidla.

Jednou z možností je systém Pandora Alarm , který nabízí technologie s pokročilým šifrováním a více prvkovou ochranou. Obrovskou výhodou je, že nepřicházíte o uživatelský komfort. Řešení disponuje propojením s jednoduchou bluetooth aplikací, se kterou máte dokonalý přehled o stavu a poloze vozu 24/7. Díky senzorům vždy víte, co se s Vaším vozidlem děje a dokážete tak předejít jakýmkoli krádežím. Navíc nechybí ani možnost komfortního dálkového startu s ovládáním nezávislého vytápění.

V případě, že Vás zabezpečení Pandora Alarm zaujalo, vyplňte nezávazný formulář a naši kolegové Vás budou brzy kontaktovat. Více informací naleznete https://pandora-alarm.cz.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping