I váš tovární autoalarm může pomáhat zlodějům

Ukrást nové vozidlo nikdy nebylo tak jednoduché. I takto by mohl znít začátek článku, který právě čtete. Není tajemstvím, že narůstající důraz na komfort používání ubírá našim vozům na bezpečnosti. Avšak ani před nástupem keyless technologií to nebylo s bezpečností růžové. Nemyslíme samozřejmě bezpečnost při nárazech či jízdě samotné, řeč je o bezpečnosti a zabezpečení proti zlodějům, kteří mohou číhat i na vaše čtyřkolové radosti.

 

Automobily prošly od svého zrodu obrovským vývojem. Od pomalých krabic jsme se za necelých 150 let dostali až k dokonale komfortním, rychlým a krásným plechovým uměleckým dílům. Může se proto zdát, že moderní auto nespojuje s jeho pravěkým předchůdcem v podobě motorizovaného kočáru kromě kol téměř nic, dokonce ani taková banalita jako klíč již není tím čím bývala.

Až donedávna měli všechna vozidla fyzické zámky a jedinečný klíč, který je mohl otevřít. Tato běžná technologie zabezpečení byla jednoduchá, levná a samozřejmě překonatelná. Její překonání však musel pachatel dlouho trénovat,  vyžadovala si zkušenosti, nářadí a čas, který musel pachatel trávit přímo u auta pod hrozbou odhalení. Některá auta mají zámky dodnes, ovšem ty už nic nechrání. Fyzický klíč je už jen pojistkou pro případ výpadku elektrické energie a veškerý dohled nad bezpečností vašeho majetku drží elektronické systémy. Dálkové centrální zamykání, imobilizér, systém Keyless GO, toto vše má za úkol jedinou věc, aby vaše auto zůstalo vaše za každých podmínek, ale je to však skutečně tak?

Tovární systémy elektronického zabezpečení byly skvělým doplňkem k mechanickému
zámku minulého desetiletí, protože představovaly další úroveň zabezpečení. Zájemce o noční nakupování musel k překonání této překážky vynaložit mnohem větší úsilí a tak se přesunul raději k méně zabezpečeným vozidlům. Postupem času se však pachatelé vypracovali a elektronické zabezpečení jim přestalo dělat problémy. Selský rozum napovídá, že automobilový průmysl odpověděl opětovným zvýšením ochrany, přidáním dalších systémů či úplně jiné koncepce. Avšak to se nestalo.

Automobily dneška jsou proto stejně zranitelné jako auta vyrobená před 10 či více lety. Stále mají zneužitelné OBD porty, stále mají stejný systém imobilizace a co je nejhorší, stále jsou všechny vybaveny stejným systémem umístěným na stejném místě, který lze zneškodnit na každém autě jako přes kopírák. Pachateli pak stačí jedno auto v garáži, pár hodin zkoušení, několik elektronických pomůcek a všechna auta daného výrobce, tedy alespoň modelové řady
jsou jeho.

Bez nutnosti fyzického klíče v zámku dveří či zapalování si zájemce o nenávratnou výpůjčku nemusí lámat hlavu s časem či místem krádeže a auto vám tak stejně rychle může zmizet před domem či obchodem, z garáže, nebo z ulice za bílého dne. Nový majitel nemusí vaše autíčko navíc nijak fyzicky poškodit, a tak se může vydat na dlouhý výlet za hranice všedních dní dříve než vám prodejce vašeho auta řekne: “Náš systém Keyless entry je bezpečný”.

Pokud se nyní ptáte jaké je řešení tohoto problému, odpověď je jednoduchá: přidejte svému vozu další úroveň dodatečné ochrany. Každé dodatečně zabezpečené auto představuje pro pachatele, od přírody lenivé stvoření, zbytečnou překážku, které se raději obloukem vyhne a poohlédne se po něčem jednodušším. Obecně je jedno jaké zařízení použijete ať už zvolíte mechaniku, elektroniku nebo jejich kombinaci, jediným důležitým kritériem je, abyste zabezpečení používali vždy a za jakýchkoliv podmínek. Ani nejlepší zámek řízení či imobilizér vám nepomůže pokud nebude uzamčen či aktivován. Právě proto doporučujeme sáhnout po řešeních, jejichž použití je intuitivní, jednoduché a navíc přidají vozidlu nějakou novou komfortní funkci.

K takovým systémům nepochybně patří řešení Pandora, jejichž základní myšlenkou je systém bezobslužnosti. Všechny systémy Pandora jsou automatické a na jejich obsluhu častokrát nemusíte vůbec ani pomyslet. Proto se vám nemůže stát, že prostě zapomenete zamknout páku či volant, nevytáhnete bezpečnostní prvek nebo nestisknete knoflík na ovládání. Navíc vám Pandora nabízí možnost dálkového startu, ovládání nezávislého topení či klimatizace na libovolnou vzdálenost a dokonalý přehled o stavu vašeho vozidla v reálném čase.

Neváhejte a zjistěte více o bezpečnostních systémech Pandora.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping