Co láká zlodějě dnes?

Počet ukradených vozidel na Slovensku každoročně klesá. Na druhé straně, hitem se stávají krádeže komponent, které pro zloděje představují velmi výnosnou příležitost. Autorádia to však nejsou.

Změny v automobilovém průmyslu tlačí na hybridizaci a elektromobilitu vozidel. Na silnicích se tak stále častěji vyskytují auta, které obsahují drahé kovy a akumulátory. Ty jsou umístěny na relativně přístupném místě, pod zadními sedadly. Pro méně profesionálních zlodějů jsou však nejvíce atraktivní katalyzátory ve výfukovém systému.

Jejich úkolem je zachytit jedovaté látky z výfukových plynů. Za tímto účelem se v nich nacházejí vzácné kovy jako je například palladium nebo platina. Gram platiny má cenu několika eur a získat ho je pro zloděje poměrně jednoduché.

Krádež katalyzátoru obvykle trvá několik minut. Zloději auto zvednou a akumulátorovou pilou odříznou část výfukového potrubí s katalyzátorem. Mnoho krádeží se dokonce děje za bílého dne, protože kolemjdoucím ani nenapadne, že se jedná o krádež a je třeba zavolat policii. Zloději mají tak z jedné krádeže zisk pár desítek eur, vy ale budete počítat škody ve stovkách. Kromě katalyzátoru musíte vyměnit i celou výfukovou část s dalšími komponentami.

Dnes jsou stále populární i krádeže disků a pneumatik, pro jejich snadnou dostupnost. Poptávka po nich roste vždy v přechodných obdobích, kdy si trh žádá více kompletních setů. Proto je třeba být po přezutí obzvláště obezřetný.

Existuje vůbec nějaké opatření jak se proti takovým typem krádeží bránit? Řešením jsou inteligentní Autoalarmové systémy Pandora. Ty obsahují integrovaný akcelerometr s adaptivním algoritmem detekce pohybu a otřesů. Při krádeži disků nebo katalyzátorů bude alarm reagovat na přítomnost zlodějů sirénou a stejně dostanete notifikaci i do vašeho mobilního zařízení. Pandora tak ochrání vaše vozidlo při jakýchkoliv typech krádeží a nebudete se muset bát ho nechat i na méně frekventovaných místech, či nočních ulicích. Prohlédněte si naši nabídku Autoalarmové systémů a vyberte si ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping