Bezpečný karavaning komfortně

Pro všechny ty, kteří karavanem, obytným autům a kempování propadly, je slovo karavaningu synonymem svobody a dokonalého relaxu kdekoliv a kdykoliv. Skutečných nadšence poznávání světa kolem s domem na kolech neodradí od výletu špatné počasí či nevhodné roční období a cestují opravdu kdykoliv. S letní sezónou a prázdninami se množství aktivní karavanujúcich rekreantů rapidně zvyšuje a plné kempy představují dokonalou kořist pro zloděje, kteří si rozhodně nenechají tuto příležitost ujít.

Strach o majetek a bezpečnost posádky je proto opodstatněný a mnoho rekreantů ho nedokáže překonat ani v relativním bezpečí kempů. Svoboda cestování, ve smyslu spím, kde chci a probudím se do kouzelného rána, se tak velmi rychle vytrácí a spolu s ní i kouzlo komfortního domu na kolech.

Překonat tovární zabezpečení v podobě jednoduchého zámku uloženého v laminátovém křídle dveří skutečně není problém. Představa toho, že váš vysněný karavan za desítky tisíc chrání podobné zámky jako na šatních skříňkách na plovárně, není příjemná a o plastových oknech s plastovými zarážkami mluvit ani nemusíme.
Zkušený pachatel je uvnitř vašeho království během několika sekund bez jakéhokoliv hluku a následně si může dělat, co chce. Bohužel stejně jako u osobních aut jsou zranitelné i systémy dálkového ovládání centrálních zámků, jejichž jednoduché kódování překoná již čtečka za pár drobných. Pachatel skutečně nemusí sahat po násilí a váš karavan otevře v průběhu sekund bez nejmenšího poškození. I v tomto případě však platí: “štěstí přeje připraveným”. Každý zloděj totiž upřednostní nezajištěné vozidlo před tím, jehož okna zdobí nálepka zabezpečení nebo je jinak viditelně dodatečně chráněny proti krádeži. Čas jsou peníze i pro zloděje a méně trápení se rovná většímu lupu a menšímu riziku.

Mechanické zabezpečení

První volbou mnoha karavanistov je proto mechanické zabezpečení, které je opravdu vidět. Různé “papuče” na kola, zámky volantů zda řadících pák jsou určitě nepřehlédnutelné a udělají svou práci v ochraně před krádeží samotného vozidla. Tento druh zabezpečení vás však neochrání před nejčastější hrozbou, kterou představuje krádež vybavení a cenností. Podle německých kriminalistických statistik jsou až ve dvou třetinách případů karavany vykradeny nebo poškozené a pouze třetina z nich zmizí úplně. Je určitě jednodušší zpeněžit elektroniku, cennosti a hotovost jako legalizovat šest metrovou budku na kolech. K dalším nevýhodám mechanických systémů nepochybně patří vyšší hmotnost, která znamená méně zavazadel, a také nekomfortná manipulace. Zatímco doma vám nasazení zámku na volant nemusí vadit, při dvacátém blokování volantu během dovolené vás zaručeně úsměv přejde.

Komfortní elektronické řešení

Stejně jako u osobních autech iv případě obytných vozidel je nejúčinnějším řešením elektronické zabezpečení, které dokáže ochránit nejen samotné vozidlo, ale i jeho vybavení a posádku před všemi moderními hrozbami. Zástupcem této kategorie je například Pandora Camper, systém předního výrobce Pandora, který se věnuje vývoji a výrobě bezpečnostních systémů pro vozidla již více než 15 let. Systém Camper představuje komplexní řešení bezpečnosti, lokalizace a imobilizace vozidla kdekoliv a kdykoliv, bez nároku na obsazenost vozidla či odlehlost lokality. Díky komplexnímu zajištění několika komunikačními rozhraními a pokročilému šifrování zůstane vaše auto stále vaše za jakýchkoliv podmínek. Vozidlo můžete klidně opustit a být informován o všem, co se s ním děje, díky dvoucestné komunikaci, kterou můžete sledovat komfortně v aplikaci svého smartphonu. Přímo v telefonu máte k dispozici ovládání všech funkcí zabezpečení a také dálkové ovládání nezávislého topení, klimatizace či startu motoru. Hlavním benefitem je samozřejmě bezpečnost a tu Pandora nabízí i pro samotnou posádku během nočního odpočinku. Díky sérii snímačů, které mohou být instalovány doslova na jakýkoliv otvor, dokáže systém kontrolovat situaci is pootevřenými okny a spícími pasažéry. Pandora je tak schopna identifikovat jakýkoliv pokus o narušení a ihned vyvolat poplach či kontaktovat majitele. Instalace systému je navíc kompletně bezzásahová a miniaturní snímače jsou téměř neviditelné pro dokonale diskrétní funkci nenarušující design moderních karavanů. Zabezpečení Pandora je také akceptovány většinou pojišťoven, díky čemuž bude pojištění vašeho nového vozu jednodušší a výhodnější.

Bezpečnost letovisek, kempů a jednotlivých zemí je v kruzích karavanistov oblíbeným tématem na rozhovor. Každou sezónu alespoň jednou zaplní fóra zprávy o krádežích karavanů, které narušují idylickou představu o pohodové a svobodné dovolené v oblíbené destinaci. Strach o majetek a spolucestujících by nám však neměl zabránit poznávat blízké a vzdálené kouty Evropy a vychutnávat si dokonalou cestovatelskou atmosféru. Využijte možnost zajistit si svůj majetek nejmodernějším systémem na trhu a poznejte kouzlo bezstarostného relaxu ještě tuto sezónu.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping