Jak se zlodějům na Slovensku dařilo v prvním pololetí roku 2022?

Zmizelé vozidlo z parkoviště je noční můra nejednoho motoristy. Zloději neustále drží krok s výrobci a vždy vymýšlejí sofistikované způsoby jak překonat zabezpečení nových aut. Vzdělávají se, pořizují si potřebnou techniku ​​a jsou velmi dobře organizováni. Zajímá Vás, jak se dlouhoprstým dařilo na Slovensku v prvním pololetí? Dozvíte se to v tomto článku. Kromě toho vám představíme i pár tipů, jak si nenechat ukrást auto.

Jaká je míra kriminality na Slovensku za první pololetí 2022?

Od 1. 1. do 30. 6. 2022 se zlodějům podařilo odcizit 416 motorových vozidel a bylo zaznamenáno 655 krádeží věcí a součástek z aut. Vyplývá to ze statistiky kriminality, kterou uveřejňuje Ministerstvo vnitra Slovenské republiky. Znamená to, že za toto období se vykradlo nebo ukradlo téměř 6 aut denně.

Způsobená škoda za ukradená motorová vozidla nebo věci, či součástky z nich, se vyšplhala na téměř 4,5 milionu €.

Ve kterých krajích se kradlo nejvíc?

Přestože kradení aut má v posledních letech klesající tendenci, ve vybraných krajích je tomu naopak. Ze všech krajů se nejvíce zlodějům daří v Žilinském, Bratislavském a Košickém kraji. Ve srovnání s prvním pololetím 2021 se ve více krajích zvýšil počet ukradených vozů. V Košickém kraji to bylo o 52% více a v Žilinském kraji se zvýšil počet ukradených věcí a součástek z aut až o téměř 90%.

Jak ochránit Váš vůz před krádeží?

Zloději si většinou vybírají auta, u kterých potřebují překonat co nejméně zábran. Snaží se být co nejrychlejší a co nejnenápadnější. Většinou tedy platí obecná zásada – čím více překážek, tím je menší riziko krádeže.

Pár tipů, jak si nenechat ukrást auto:

  • vždy důkladně zkontrolujte, zda jste zavřeli všechna okna a vozidlo uzamkli,
  • nenechávejte si osobní věci a předměty či jiné cennosti, na sedadlech,
  • neparkujte v tmavých neosvětlených uličkách,
  • zvažte pořízení kvalitního zabezpečovacího systému.

Praxe ukazuje, že originální tovární zabezpečení vozidel stále není dostatečné a výrobci mu nevěnují dostatečnou pozornost. Máte-li o své auto obavy a chcete zvýšit úroveň jeho zabezpečení, je zde pro Vás moderní systém Pandora. Dokáže Vašemu vozidlu doplnit množství užitečných bezpečnostních technologií, které jsou spolu s dalšími funkcemi zárukou nepřekonatelného zabezpečení za jakýchkoli podmínek.

Co všechno nabízí Pandora?

Systém Pandora představuje nejmodernější autoalarm, který disponuje technologiemi s pokročilým šifrováním a unikátním systémem montáže. Nemusíte se ovšem bát, že přijdete o komfortní funkce. Bezklíčový přístup probíhá ve speciálním režimu s více prvky ochrany proti čtení, klonování či rušení signálu klíče. Díky propracované mobilní aplikaci je dostupný přehled o stavu a poloze vozidla 24/7. Nechybí ani možnost komfortního dálkového startu s ovládáním nezávislého vytápění.

V případě, že vás systém Pandora zaujal, vyplňte nezávazný formulář a my Vás budeme následně kontaktovat.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Zaujala Vás Pandora Alarm?

Připravíme vám nezávaznou cenovou nabídku na míru.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Attributes
  • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Porovnávač
Porovnávač ×
Let's Compare! Continue shopping